Написав | Лют 9, 2013 | в Featured, Послуги | Прокоментуй!

Створення газону
Потрібно сказати, що найефектніші, рівні, смарагдово-зелені газони, які ми називаємо партерними, складаються, як правило, тільки з одного злаку. Причому від правильного вибору злаку для конкретної ділянки, а так само від постійного догляду за газоном буде залежати його зовнішній вигляд. На жаль, використання чистої культури трав в Україні трохи ускладнено. Різкі коливання температур, холодні зими, недостатня освітленість, а також низький вміст поживних речовин у грунті схиляє нас до використання травосумішей. Тобто до створення якоїсь індивідуальної,  для даної ділянки суміші з декількох видів газонних трав. Вважається, що кожен вид, що міститься в травосуміші, займе свою екологічну нішу, і від цього газон буде більш стійкий.
Щоб правильно зібрати таку травосуміш, потрібно знати біолого-екологічні особливості деяких злаків.
Вівсяниця червона – Festuca rubra. Багаторічний корневищно-рихлокущовий злак. Володіє тонким вузьким листям і темно-зеленим забарвленням. Перші сходи з’являються на 7 день після посіву. Фаза кущування настає приблизно через 3 тижні. Володіє хорошою здатністю витісняти бур’янисті рослини з травостою. Важлива позитивна властивість вівсяниці – здатність зберігати зелений колір пружних глянсових листків навіть в періоди посухи. Посухо-та жаростійкість вівсяниці поєднуються з її газо-та димостійкістью. Рослини добре кущуються і до кінця першого року вегетації утворюють газон вищої і відмінної якості. Вівсяниця червона відрізняється високою холодостійкістю і зимостійкістю. Вона також краще, ніж мятлик луговий пристосована до умов затінення. Рекомендується для створення партерних газонів.
Мятлик луговий – Poa pratensis. Багаторічний корневищний або корневищно-рихлокущовий злак. Володіє смарагдово-зеленим забарвленням листя. Листок більш широкий, ніж у вівсяниці червоної. Відрізняється затягнутим періодом появи сходів (на 11-14 день після посіву) і настанням фази кущування (приблизно через 30 днів). Тому в перший рік вегетації утворює якісний травостій лише до осені. Володіє достатньо високою здатністю витісняти бур’янисті рослини. Погано переносить посушливі періоди, що може виражатися в пожовтінні газону (відмирання частини пагонів). Мятлик луговий утворить рівний, пружний, міцний на розрив дерен і красивий густий інтенсивно-зелений травостій. До позитивних особливостей відносяться: здатність переносити ущільнення грунту, краще інших злаків, а також чудова зимостійкість. Мятлик погано переносить високу засолення і кислотність грунту. Не рекомендується при прискореному створенні газонів, за винятком рулонної технології задерніння. Може використовуватися для створення партерних газонів при осінніх посівах злаку.
Ще один злак, який разом з мятликом луговим і вівсяницею червоною підходить для створення відмінного газону – Мітлиця пагоноутворююча – Agrostis stolonifera. Це багаторічний короткокорневищний злак. Мітлиця розвиває довгі надземні сланкі пагони. Сходи спостерігаються вже на 5 день після посіву, зеленіння газону настає на 8-10 день. Листя за структурою схожа з листям мятлика лугового. Забарвлення насичена, світло-зелена, помітно відрізняється від решти видів злаків. Володіє хорошою здатністю витісняти бур’янисті рослини, підвищеної інтенсивністю кущіння і вже в перший рік при сприятливих умовах утворить гарний газон. Досить вимоглива до умов зволоження. Легко переносить зайве зволоження і затінення. Недоліком є погана переносимість тяжких грунтів – надземні пагони рослини погано укоріняються, утворюючи так звані “бороди”, які можуть жовтіти при несприятливих кліматичних умовах, а також пошкоджуватися при стрижці і прочісуванні граблями. Через погану сумісність з іншими видами газонних злакових трав по фарбуванню листя, не рекомендується використовувати в травосумішах.
Злак, використовуваний у Україні найчастіше при створенні міських газонів – Плевел багаторічний (райграс пасовищний) – Loliun perenne. Це теж багаторічний рихлокущовий злак. Володіє характерним блиском листової пластинки і темно-зеленим забарвленням. Перші сходи з’являються на 4-5 день, повне зеленение ділянки може спостерігатися вже через тиждень. Відрізняється самим інтенсивним розвитком в перший рік життя. Швидко утворює щільний, рівномірний травостій, легко витісняючи присутні бур’янисті рослини. Утворює газон хорошої якості. У перший рік розвитку помітно перевершує інші види газонних трав, чим обумовлена популярність даного виду злаку. Однак, рослина відрізняється агресивним відростанням, що вимагає частих укосів. Крім того, злак вважається не довголітнім (до З-х років). Рекомендується при прискореному створенні тимчасових партерів. В цілому ж для створення довголітнього газону райграс пасовищний непридатний.
Вівсяниця овеча – festuca ovina, також є характерним газонним злаком. Володіє дуже тонким, жорстким листям і темно-зелено-сизуватим забарвленням. Фази розвитку подібні з вівсяницею червоною. Злак дуже стійкий до посушливих умов, а також до витоптування. Володіє невисокою енергією відростання, що дозволяє рідше скошувати травостій. Внаслідок кущової структури, погано бореться з бур’янистою рослинністю і в перший рік життя не утворює гарного проективного покриття. При створенні газону з овсяниці овечої рекомендується ретельна підготовка грунту (перевірка на наявність насіння бур’янів) і боротьба з бур’янами за допомогою гербіцидів.Рекомендується для створення партерних газонів як компонент до вівсяниця червона, а також при створенні травосумішей.
Таким чином, для влаштування високоякісних газонів найбільш придатні низові корневищно-рихлокущові злаки: мятлик луговий і вівсяниця червона. У сирих місцях проживання, де близько залягають грунтові води можна використовувати польовицю пагононосною. Для дуже сухих місць проживання з легкими грунтами підходить щільнокущові злаки: костриця овеча.

Напиши коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *